Türkiye’nin en büyük bayii ağına sahip, “Altın Marka” ödüllü lider kuru temizleme markası Dry Clean Express, 18 Ekim tarihine kadar İstanbul CNR Expo Fuar Merkezi’nde devam eden “Bayim Olur Musun?” fuarında Kuru Temizleme sektöründe devrim yaratacak olan ” GreenEarth ” teknolojisini tanıtıyor.

Gazete Haberi

“GreenEarth” teknolojisi; tamamen ekolojik, insan ve çevre sağlığına zarar vermeyen bir teknoloji olmasının yanında giysileri her yıkamada yenileme özelliği ile de dikkat çekiyor.
Girişimcilere kendi işini kurma ve zincirleşerek büyüme imkânı sunan Dry Clean Express, ülkemizdeki bayi ağım dünyaya taşımaya hazırlanıyor.
Türkiye’nin ilk ve tek fıanchising fuarı olan “Bayim Olur musun Franchising ve Markalı Bayilik Fuarı”n da, yabancı yatırımcı ve çeşidi devletlerin ileri gelenleri ile görüşmelerini yürütecek olan firma, kuru temizleme sektöründe devrim yaratacak olan yeni nesil temizleme teknolojisi ‘GreenEarth’ı da fuar süresince tanıtıyor.
Kuru Temizleme Sektöründe Devrim Yaratan Teknoloji “GreenEarth”
Kuru temizlemede devrim yaratan “GreenEarth” teknolojisini kullanan ilk marka olmalarının haklı gururunu yaşadıklarını belirten Dry Clean Express Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Avşar; GreenEarth kuru temizleme sisteminin bileşenlerinin tamamen ekolojik olduğunu, insan ve çevre sağlığına hiçbir şekilde zarar vermediğini söyledi.

Ekolojik olduğu kadar ekonomik de olan “GreenEarth” teknolojisi hakkında bilgi veren Avşar şöyle konuştu. “Kuru temizlemede kullanılan bazı maddeler ve sıvılar, çevreye ve insan bedenine zarar verebiliyordu.

Firma olarak biz sağlıklı ve doğa dostu teknolojileri kullanıyoruz. GreenEarth teknolojisi de sektördeki en sağlıklı ve ekolojik son temizleme sistemidir. İnsan sağlığına zarar verebilecek kimyasalları içinde asla barındırmaz. Hassas kıyafetlere kesinlikle zarar vermez” dedi.

Kıyafetler Her Yıkamada Yenileniyor, İşletmeler Yılda 9000 TL Su ve Enerji Tasarrufu Elde Ediyor
Fatih Avşar, kuru temizlemede devrim yatan teknolojinin en dikkat çeken özelliklerini şu sözlerle anlatmaya devam etti; ” Geleneksel kuru temizleme sistemlerinin aksine GreenEarth teknolojisinde kıyafetlerdeki renk ve doku canlılığı her yıkamada artar. Böylece giysiler her yıkamada yenilenmiş olur. Ayrıca sistem damıtma işlemi gerektirmediğinden, işletmelere yılda 9000 TL’ye kadar su ve enerji tasarrufu sağlar. İçerdiği saf silikon sayesinde abiye, kürk, ipek, deri ve kaşmir gibi pahalı kıyafetlere zarar verme riskini ortadan kaldırır. Doğal kumdan üretilen silikon giysilerin uzun ömürlü olmasım sağlar ve bu silikon; bebek emzikleri, biberon, şampuan, el kremi gibi cilde temas eden birçok ürünün ana bileşenlerindendir. Sistemden çıkan atık, kum olarak çevreye geri kazandırılır.”

Sağlıklı Temizlik İçin Aralıksız Arge Çalışması Şart!
Yeni yatırımcı ortaklarıyla Türkiye’den sonra dünya pazarında da zirveye çıkmayı hedefleyen Dry Clean Expıess, 12 yıldır uyguladığı başarılı franchise sistemiyle marka bilinirliğini ve itibarım her geçen gün yukarıya çıkartıyor. Ulusal markaların uluslararası arenada boy gösterebilmesi konusunda aracılık eden “Bayim Olur musun Franchising ve Markalı Bayilik Fuarını çok önemsediklerini belirten Avşar, “Gelişime açık yönetim biçimine sahip olup, müşterileri, çalışanları ve rakipleri tarafından tercih ve de takdir edilen bir marka olmaktan kıvanç duyuyoruz. Kurum kültürümüzün temelinde yer alan insan ve doğa sevgimiz, ileriye dönük hedeflerimizin temelini oluşturuyor. Bundan hareketle çevre ve insan sağlığını her daim gözeterek hassas ve güvenilir bir temizlik için aralıksız Ar-ge çalışmalarımızı sürdürüyoruz ” dedi.

Dry Clean Express, 7. Hail, E -101 No’lu Stantta…
15 -18 Ekim 2015 Tarihleri arasında İstanbul CNR Expo Fuar Merkezi’nde yapılacak olan “Bayim Olur musun Franchising ve Markalı Bayilik Fuarı”da yer alacak olan Dry Clean Express, 7. HALL, E101 no’lu standında yerli girişimciler ve yabancı yatırımcılar ile buluşacak