Kuru temizlemede yeni teknoloji “Green Earth”fuarda Markalar ve girişimciler için yeni avantajlar sunan, yeni yatırımcı ortaklarıyla Türkiye’den sonra dünya pazarında da zirveye çıkmayı hedefliyor. HABER MERKEZİ Dört kez “Altın Marka” ödülünü alan Türkiye’nin en büyük bayii ağına sahip Kuru Temizleme markası Dry Clean Express, sektöründe ilkleri gerçekleştirmeye devam ediyor. Türkiye’de markalara büyüyerek zincirleşme fırsatı sunan ve girişimcilere kendi işini kurma imkanı veren Dry Clean Express, ülkemizin ilk ve tek franchising fuarı olan “Bayim Olur musun Franchising ve Markalı Bayilik Fuarı”da, devrim yaratacak yeni nesil temizleme teknolojisi ‘Green Eartlı’ teknolojisini tanıtmaya hazırlanıyor.
Hem Ekonomik Hem Ekolojik!
Kuru temizlemede devrim yaratan GreeııEartlı teknolojisini kullanan ilk marka olmalarının haklı gururunu yaşadıklarını belirten Dry Clean Express Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Avşar; GreenEarth kuru temizleme sisteminin bileşenlerinin tamamen ekolojik olduğunu, insan ve çevre sağlığına zarar vermediğini söyledi. Ekolojik olduğu kadar ekonomik de olan “GreenEarth” teknolojisi hakkında bilgi veren Avşar şöyle konuştu. “Kuru temizlemede kullanılan bazı maddeler ve sıvılar çevreye ve insan bedenine zarar verebiliyordu. Biz, Dry Clean Express olarak, sağlıklı ve doğa dostu teknolojileri kullanıyoruz. GreenEarth teknolojisi; sektördeki en sağlıklı ve ekolojik temizleme sistemidir. İnsan sağlığına zararlı kimyasalları içinde barındırmaz, pahalı ve hassas kıyafetlere zarar vermez. Geleneksel kuru temizleme sistemlerinin aksine; kıyafetteki renk ve doku canlılığını artırır ve damıtma işlemi gerektirmediğinden, işletmelere yılda 9000 TL’ye kadar su ve enerji tasarrufu sağlar. İçerdiği saf silikon sayesinde abiye, kürk, ipek, deri ve kaşmir gibi pahalı kıyafetlere zarar verme riskini ortadan kaldırır. Doğal kumdan üretilen silikon giysilerin uzun ömürlü olmasını sağlar ve bu silikon; bebek emzikleri, biberon, şampuan, el kremi gibi cilde temas eden birçok ürünün ana bileşenlerindendir. Sistemden çıkan atık, kum olarak çevreye geri kazandırılır.”
Markalar ve girişimciler için yeni avantajlar sunan, yeni yatırımcı ortaklarıyla Türkiye’den sonra dünya pazarında da zirveye çıkmayı hedefleyen Dry Clean Express, 12 yıldır uyguladığı başarılı franchise sistemiyle marka itibarını her geçen gün yukarıya çıkartıyor. Ulusal markaların uluslararası arenada boy gösterebilmesi konusunda aracılık eden Bayim Olur musun fuarını çok önemsediklerini belirten Avşar, “Gelişime açık yönetim biçimine sahip olup, müşterileri, çalışanları ve rakipleri tarafından tercih ve de takdir edilen bir marka olma özelliğimiz var. Bizim insan ve doğa sevgimiz hedeflerimizle örtüşüyor ve sağlıklı, hassas bir temizlik için çalışıyoruz” dedi.