HAKİMİYET EGE GAZETESİ  18.11.2015
DÜNYANIN EN İYİ PARA KAZANDIRAN SEKTÖRÜNDEN BİRİ!
Türkiye’de küçük de olsa bir sermayesi olan ancak hangi alana yatırım yapacağına karar veremeyen binlerce girişimci adayları dikkat!

Kuru temizleme bu potansiyel girişimciler için kâr marjı yüksek bir iş fırsatı haline dönüşüyor. Bir girişimci için sektör, rekabet ve işin sürdürülebilirliği gibi konular, işin en önemli etkenleri arasında yer alıyor. En iyi para kazandıran sektörlerin başında günümüzde kuru temizleme başı çekiyor. Temizliğin temel ihtiyaç olması, sürekli talebin olması, rekabet ve işin sürdürülebilirliği açısından kar marjı yüksek sektörlerden biri haline gelmesi kuru temizleme sektörünü son yıllarda gözde yatırım alanlarından biri haline getirdi.

Her Geçen Gün Daha Fazla İhtiyaç Duyuluyor
Yoğun çalışma hayatı içinde zamanı ve enerjimizi verimli kullanma isteği, daha bakımlı giyinme ihtiyacı, tekstilin çeşitlilik kazanması ve şehirleşmenin artması gibi etkenlerle, kuru temizleme her geçen gün daha fazla ihtiyaç duyulan bir sektör hâline dönüştü. Bu dönüşüm içinde kurumsal firmaların kuru temizleme işini üstlenmesiyle geleneksel yöntemlerden modern yöntemlere geçilen kuru temizleme işlemlerinde, müşterilerin tüm ihtiyaçlarına cevap verilebilen kaliteli hizmet ortamı da gelişti ve çeşitlendi.
Lüks Değil, İhtiyaç
Türkiye’de kuru temizleme sektöründe en büyük bayi ağına sahip olan ve 4 yıl üst üste “Altın Marka” ödülüne layık görülen Dry Clean Express Kuru Temizle ‘nin Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Avşar, Türkiye’de kuru temizleme sektöründe iyi bir hizmeti vermek adına büyük yatırımlar yaptıklarını ve bu yatırımlarla günümüzde lüks yerine ihtiyaç hâline gelen kuru temizlemenin en kârlı sektörlerden biri olduğuna dikkat çekti. Dry Clean Express; iyi şartlarda, donanımlı bir şekilde, iyi bir servis ağıyla yönetiliyor. Fatih Avşar: “Yüksek kalitede bir servis ağımız var. Bunu kesintisiz bir biçimde denetleyerek en üst seviyede tutmaya çalışıyoruz. İyi bir hizmet verdik, iyi bir konsept kurduk, iyi bir pazarlama faaliyeti yaptık ve tüm bunlar bize başarıyı getirdi” dedi.

Parayı İcat Etmenizi Değil Yönetmenizi İsteyen Sektör
İşletme masraflarının yüksek olmamasının bu sektöre girmek için en büyük etkenlerden biri olduğunu söyleyen Fatih Avşar şöyle konuştu: “Yalnızca Türkiye’de değil Avrupa ya da diğer dünya ülkelerinde girişimde bulunmak isteyen girişimci adayları için kuru temizleme sektörü büyük bir fırsat. Başarılarını yurt dışına taşımak isteyen ve bunu hedefleyen girişimcilere bayilik desteği ile hedeflerini gerçekleştirme imkânı sunuyoruz.”
Kuru Temizleme Sektöründe Devrim Yaratan Teknoloji “GreenEarth”
Tamamen ekolojik olan, insan ve çevre sağlığına hiçbir şekilde zarar vermeyen ekolojik olduğu kadar ekonomik de olan “GreenEarth” teknolojisi hakkında bilgi veren Avşar şöyle konuştu: “Kuru temizlemede kullanılan bazı maddeler ve sıvılar, çevreye ve insan bedenine zarar verebiliyordu. Firma olarak biz sağlıklı ve doğa dostu teknolojileri kullanıyoruz. GreenEarth teknolojisi de sektördeki en sağlıklı ve ekolojik son temizleme sistemidir. İnsan sağlığına zarar verebilecek kimyasalları içinde asla barındırmaz. Hassas kıyafetlere kesinlikle zarar vermez. Geleneksel kuru temizleme sistemlerinin aksine GreenEarth teknolojisinde kıyafetlerdeki renk ve doku canlılığı her yıkamada artar. Böylece giysiler her yıkamada yenilenmiş olur. Ayrıca sistem damıtma işlemi gerektirmediğinden, işletmelere yılda 9000 TL’ye kadar su ve enerji tasarrufu sağlar. İçerdiği saf silikon sayesinde abiye, kürk, ipek, deri ve kaşmir gibi pahalı kıyafetlere zarar verme riskini ortadan kaldırır. Doğal kumdan üretilen silikon giysilerin uzun ömürlü olmasını sağlar ve bu silikon; bebek emzikleri, biberon, şampuan, el kremi gibi cilde temas eden birçok ürünün ana bileşenlerindendir. Sistemden çıkan atık, kum olarak çevreye geri kazandırılır.”