Seçim öncesindeki belirsiz dönemin ardından 1 Kasım seçimleri sonrası Türkiye’deki istikrar, yatırım fikirlerini ve Suudi Arabistanlı yatırımcıları olumlu etkiledi. Suudi yatırımcılar, en çok kazandıran sektörlerden biri olan kuru temizlemeyi tercih etti.

  1. yılını geride bırakan, 82 şubesi ile Türkiye’nin en büyük bayi ağına sahip olan DRY Clean Express Suudi yatırımcıların yeni gözdesi oldu.

En çok kazandıran 10 sektörden 4. Sırada yer alann kuru temizleme sektörü, Türkiye’de ve Dünya’da hızla yayılıyor. DRY Clean Express Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Avşar;  “Ülkemizde gereken takdiri gören markamızı daha üst seviyeye taşıyabilmek için dünya pazarlarında da markamızın saygınlığını, tarihini, kültürel zenginliğini en iyi şekilde temsil etmek, Türkiye ve Dünya pazarları üzerinde yeni bir ticari faaliyet köprüsü oluşturmak istiyoruz. Suudi Arabistanlı yatırımcıların markamıza ilgisi büyük” diye konuştu.

Suudi Arabistanlı Yatırımcılar DRY Clean Express’in Kapısını Çaldı

Kuru temizleme sektörünün; maliyeti düşük, satışı kârlı bir yatırım olanağı olması Suudi Arabistanlı yatırımcıların kuru temizleme sektörüne ilgisini çekiyor. Suudi yatırımcıların DRY Clean Express ile çalışmak istemelerini Fatih Avşar şöyle değerlendiriyor; “Kuru temizleme sektöründe lider olmamızın yanında yenilikleri takip eden, yatırımcı ve öngörülü bir sisteme sahibiz. Şeffaflık ve dürüstlük politikamız, sürekli geliştirmeye çalıştığımız hizmet anlayışımız yatırımcıları bizimle çalışmaya teşvik eden nedenlerden bazılarıFranchise sistemi ile bağımsız yatırımcılara hazır müşteri garantisi olan, uygun maliyetli, kusursuz fizibilite çalışmasını kapsayan, sürekli işletme eğitimi ve tecrübe paylaşımı sağlayan, yüksek teknolojili bir hizmet sunuyor. Bunlar Suudi Arabistanlı yatırımcıların DRY Clean Express’i tercih etlerinin sebeplerinden sadece bazıları.

Güçlü kurumsal yapısıyla DRY Clean Express şu an 82 şubeye sahip. 2016’da 100 şubeyi hedeflediklerini söyleyen Avşar, ,Franchiselerle aile gibi olduklarını, bayiler arasında sürekli iletişim olduğunu, eğitimli personel istihdamını sağladıklarını bu etkenlerin de DRY Clean Express’i diğer markalardan ayırdığını belirtiyor.